Куди лежить дорога батарейкам?

батарейки

Уже кілька років ми отримуємо запитання штибу "що робити з використаними батарейками?". Люди бідкаються, ми розводимо руками, адже в Коломиї немає організованого збору цих небезпечних відходів. Тож днями ми зібралися з силами та відвідали громадські слухання з розподілу міського бюджету на 2021 рік, де запропонували проєкт. Цьому передував період підготовки, під час якого ми сконтактувалися з Київською ГО "Батарейки, здавайтеся", аби налагодити майбутню співпрацю. На сьогодні це єдина організація, котра займається транспортуванням батарейок закордон. Показовим досвідом співпраці цієї організації та обласних центрів є міста Полтава та Хмельницький, в яких за 2019 рік було зібрано та відправлено на переробку близько 2 і 3 тон батарейок відповідно. Враховуючи співвідношення кількості населення цих міст та Коломиї, ми переконані, що в наших силах зібрати до 500 кг батарейок впродовж 2021 року. Геть незлий результат, еге ж?

Вартість переробки батарейок - 65 грн за 1 кг сировини. Отже загалом вартість переробки коломийських батарейок дорівнюватиме 32500 грн без урахування доставки. Доцільним також вважаємо закупівлю контейнерів для збору батарейок, що їх можна розмістити в адміністративних будівлях міста, школах і лікарнях.

 

Підсумовуючи: ми пропонуємо включити в бюджет Коломиї 40000 грн на витрати пов’язані зі збором, транспортуванням та переробкою батарейок, задля зменшення їх шкідливого впливу на середовище та здоров’я людей. А відтак беремо на себе відповідальність за логістику та моніторинг наповненості контейнерів. Крім того, охоче візьмемося за інформаційну кампанію, спрямовану на донесення містянам проблеми батарейок.

 

Тепер питання до вас, любі Коломияни. Що думаєте про проєкт? Будемо раді коментарям. А ще - якомога ширшому розголосу нашої пропозиції. Адже будь-яка наша діяльність насамперед обумовлена думками про колективний комфорт.


Тож, як завше, з любов'ю до світу та вас у ньому, Екоґвалт.