А ВИ ВЖЕ ЧУЛИ ОШЕЛЕШУВАЛЬНУ НОВИНУ?

В Україні з 2022 року буде заборонений продаж пластикових пакетів в усіх точках торгівлі та сфери обслуговування. Тож можна буде сказати па-па надтонким й тонким пакетам.

Як виняток їх можна буде використовувати хіба що для упаковки риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду. Також під заборону не потрапляють щільні пакети, які можна використовувати кілька разів.

“Згідно зі статистикою, кожен українець використовує 500 пластикових пакетів щорічно. При цьому в більшості випадків кожен пакет використовують тільки раз. Цей весь вплив призводить до того, що ми з вами, скажімо так, споживаємо з їжею п’ять мікрограмів пластику на тиждень. А 5 г — це вага однієї пластикової картки”, – зауважив заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Руслан Стрілець.

Запропонована альтернатива – біорозкладні пакети з крохмалю та целюлози.

Що чекає на порушників?

Штрафні санкції стосуватимуться лише бізнесів. Перший штраф — від 1700 до 3400 грн, а за повторне порушення доведеться заплатити від 3400 до 8500 грн.

Словом, у всенької команди Екоґвалту повні щастя радощів.

Кульбабки, а ви думаєте про ухвалений Верховною Радою закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України?