Ми, звісно, набридати не любимо, але, коли почуваємо потребу у говорінні, то тут-таки дбаємо про її реалізацію. Тому сьогодні хочемо послідовно пройтися хвилюючими “що? чому? навіщо?” проєкту “Сортуй Відповідально”.
Почнімо.
- Коломийське сміття зникає магічним чином? Ніт. Неподалік залізничного вокзалу свої пахощі та красоти розкинув коломийським полігон, куди, власне, й потрапляє продуковане нами сміття. Про шкоду для довкілля годі й говорити, але, що як глянути на це з економічної невигідності? Йдемо до другого пункту.
- Відходи – це сировина? Так. Якщо коротко, щодня ми позбуваємося речей, що “віджили своє”, не усвідомлюючи їх цінності. Тим самим підтримуючи лінійну систему споживання: від виробника до смітника, тоді як країни Європи, до зразковості котрих прагнемо, послуговуються системою циклічною. Відтак фінальним етапом життя купленої одиниці є переробка. Це економніше, ефективніше та екологічніше. Погоджуєтеся?
- Сортування – перевага для міста? Так. Те, що на смітті можна й копійку заробити добре відомо. То чому б не скористатися ресурсом сортованого сміття раціонально: інвестувати кошти у розвиток міста. Звідси випливає проста теза: сортуючи, кожен коломиянин може стати ланкою співпричетності до оптимізації міста.
Якщо вам забракне інформації щодо проєкту – пишіть нам. Радо відповімо на кожне запитання. А доки ви думаєте, ми нагадуємо, що от-от (2 листопада) розпочнеться голосування, під час якого ви кількома кліками зможете втілити ініціативу “Сортуй Відповідально”.
Дякуємо, що читаєте та відгукуєтеся.
Вдалого дня!