Законопроєкт 2207-1д «Про управління відходами»: що це?

Саме зараз Україна переживає чи не найбільші зміни у своєму становленні як самостійної, дорослої держави. Країни, яка здатна нести відповідальність за свої дії: починаючи з побуту — закінчуючи міжнародною ареною. Сьогодні, 20 червня, Верховною Радою України був прийнятий проєкт закону «Про управління відходами». Це проєкт, за який давно боролися еко-активісти щонайменше. Щонайбільше — це один з перших важливих кроків інтеграції України в Європейський Союз. Законопроєкт 2207-1д принесе у наше життя великі зміни. Якщо раніше ми боролися з забруднювачами довкілля і це не приносило ніяких результатів, то зараз кожен з них буде нести за це відповідальность. Саме так годиться робити зрілим особистостям, правда? Будуть діяти європейські стандарти, що дадуть змогу управляти відходами результативно. 

 

А що з приводу сміттєзвалищ? Якщо вони не інтегруються та припинять відповідати європейським стандартам, їх буде зачинено. Натомість будуватимуться полігони з переробними потужностями відповідно до екологічних вимог. Згодом ми забудемо про поняття сміттєзвалищ й поготів. 

 

Як наслідок, з часом [ми маємо надію] зростатиме кількість будівництва сміттєпереробних заводів, що назавжди вирішить проблему з захороненням відходів у землю. Проміжним етапом між тим, що є зараз, і тим, що буде в майбутньому, стануть сміттєпереробні установки. Вони будуть розроблені згідно європейських технічних норм будівництва та їх використання. 

 

Ми раді, що Верховна Рада прийняла цей законопроєкт. Це показує, що ми готові ставати частиною Європи, переймати її досвід та інтегрувати його у наше життя. Цей шлях нелегкий, та він є частиною цивілізованого світу. Проте його зустрічають підтримкою Асоціація міст України, Environment People Law (EPL)/ Екологія-Право-Людина (ЕПЛ), Зелена генерація, Мережа українських сортувальних ініціатив (МУСІ), Центр протидії корупції і більшість галузевих та бізнес-асоціацій. Попереду ще багато роботи: розробка і прийняття законопроєктів, підзаконних актів. Але ми — зможемо. Віримо і працюємо у цьому напрямку!

Читайте більше про Законопроєкт 2207-1д і про очікувані суттєві зміни в системі поводження з відходами від наших колег із “Екологія Право Людина” >>> https://bit.ly/3mYgEku